Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Shqipëria në Kampionatin Ballkanik Senior, e treta në sportin e Xhudos

spot_img

Lajme të ngjashëm

452a64497af5a359c469f353a276bd50

Shqipëria ka marrë pjesë në Kampionatin Ballkanik Senior në xhuda që u zhvillua në Maqedoni.

Armando Mollosmani nga Elbasani ishte një nga përfaqësuesit e grupit kuqezi i cili zuri vendin e dytë në kategorinë 73-kilogramë.

Sportistët kuqezi të cilët morën pjesë arritën rezulatate shumë pozitive.

Vendin e parë e zuri Roland Vasia në kategorinë 50 kilogram, Indrit Cullhaj, vendi i parë në kategorinë 66 kilogram, Armando Mollosmani, vend i dytë në kategorinë 73 kilogram dhe  Luigj Shkoza në vendin e tretë 73 kilogram.

Në ditën e dytë Shqipëria u përfaqësua edhe në garën ekipore ku skuadra kuqezi zuri vendin e tretë.

Armando Mollosmani fitoi të gjitha ndeshjet në këtë garë .

Kjo ishte një paraqitje shumë e mirë e xhudistëve shqiptarë të cilët morën medalje dhe diploma në këtë turne.

 

41087745_1936101226503148_8561108407891787776_n.jpg40809281_242154869709051_4930287783366361088_n.jpg41118251_2105863653008001_5939268415440027648_n.jpg

 

 

 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img