Shqipëria ndihmon Italinë, dërgon në Bergamo 30 mjekë për të përballuar situatën e Covid-19

Publikuar tek: aktualitet, më 13:15 28-03-2020 Shqipëria ndihmon Italinë, dërgon në Bergamo 30 mjekë për të përballuar situatën e Covid-19

30 mjekë nga Shqipëria do të shkojnë në Bergamo të Italisë në kuadër të situatës alarmante të Covid-19.  

Mësohet se ata do të nisen sot në orën 16:00 nga Tirana për në Bergamo, ku do të qendrojnë për një muaj.

Sakaq, bëhet me dije se mjekët do të ndihmojnë rajonin e Lombardisë për përballimin e situatës dhe do të paguhen nga qeveria shqiptare.

Kjo ndihmë vjen si pasojë e akordit të arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Jashtëm italian Luigi di Maio.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084168910980225
array(1) { ["section"]=> string(97) "shqiperia-ndihmon-italine-dergon-ne-bergamo-30-mjeke-per-te-perballuar-situaten-e-covid-19-200398" }