Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Shqipëria mori 40.800 doza vaksinash AstraZeneca nga mekanizmi “COVAX”, Soreca: BE është këtu për të mbështetur Shqipërinë për të mposhtur këtë pandemi së bashku

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar në lidhje me marrjen e 40.800 vaksinave të AstraZeneca nga mekanizmi Covax.

Soreca me anë të një postimi në rrjetet sociale shprehet i lumtur që Shqipëria ka marrë mijëra vaksina, teksa shkruan se vendet anëtare të BE janë krenarë që kanë kontribuar me 2.2 miliardë euro për COVAX.

“I  lumtur të shoh Shqipërinë duke marrë dorëzimin e dytë të COVAX prej 40,800 vaksinash për të luftuar #COVID19.

Skuadra e BE dhe Shtetet Anëtare të saj janë krenarë që kontribuon me 2.2 miliardë € për COVAX. BE është këtu për të mbështetur qytetarët shiptarë dhe për të mposhtur së bashku këtë pandemi” shkruan Soreca në postimin e tij.

Më shumë
spot_img
spot_img