Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Shqipëria me rritjen më të lartë të vdekjeve në Europë, sipas FMN, reagon Vasili: Qeveria e fshehu, SPAK nuk heton shifrat e Covid

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, reagon pas raportit të FMN-së që konfirmoi se Shqipëria kishte numrin më të lartë të vdekjeve në Europë për vitin 2020. Ai thotë se SPAK është i kapur ndaj nuk heton të dhënat e Qeverisë.

“Fondi Monetar Nderkombetar konfirmon perfundimisht qe Shqiperia kishte vdekjet me te larta ne Europe nga Covid.Kjo eshte situata e vertete tragjike dhe mijra familje kane humbur te dashurit e tyre. Qeveria jo vetem i fshehu vdekjet dhe i hidheroi dyfish shqiptaret, qe kane humbur familjaret e tyre, por kreu edhe nje krim te vertete shteteror”, shkruan ndër të tjera Petrit Vasili.

Shkruan Petrit Vasili:

FMN konfirmon, por SPAK i kapur nuk heton as fshehjen e vdekjeve nga qeveria nga Covid!! Fondi Monetar Nderkombetar konfirmon perfundimisht qe Shqiperia kishte vdekjet me te larta ne Europe nga Covid.

Kjo eshte situata e vertete tragjike dhe mijra familje kane humbur te dashurit e tyre. Qeveria jo vetem i fshehu vdekjet dhe i hidheroi dyfish shqiptaret, qe kane humbur familjaret e tyre, por kreu edhe nje krim te vertete shteteror.

Te vertetat per Covid-in dhe qendrimin kriminal te qeverise se rilindjes kane marre dhenë brenda dhe jashte Shqiperise. SPAK-u per shkak te kapjes eshte vendosur ne pozicion shume te shemtuar dhe antiligj.

SPAK-u ç’pret më per te filluar hetimin. Kaq i kapur eshte SPAK-u sa qe as vdekjet nuk e levizin nga vendi dhe jo më te luftoje krimin e organizuar dhe korrupsionin!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img