Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Shqipëria mbetet pa kryeministër? Habit studiuesja gjermane: Edi Rama do të bëhet Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Studiuesja gjermane Suzana Starikov ka postuar në rrjetet sociale një lajm të bujshëm. Sipas saj, kryeministri shqiptar Edi Rama do të jetë pasuesi i Jens Stoltenberg si Skretar i Përgjithshëm i NATO-s.

Ajo shkruan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kanë insistuar në zgjedhjen e Sekretarit të Përgjithshëm të ardhshëm të NATO-s mes anëtarëve të rinj të Aleancës. Kandidatë për këtë post ishin Katja Kalas dhe Edi Rama, me këtë të fundit që mesa duket ka përparësi.

albsig

spring

Kjo do të thotë se Shqipëria do të mbetet pa kryeministër, pasi Rama do të kalojë në krye të NATO-s. Nuk dihet sa i vërtetë është ky lajm, pasi nuk ka asnjë konfirmim nga burimet zyrtare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img