Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
7.2kmh
75 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
17 °
Enj
14 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Shqipëria këndon e 11-ta në natën e dytë në Eurovizion, Anxhela Peristeri dhe Gjon Muharremaj garojnë për çmimin e madh në Holandë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Festivali i “Eurovision Song Contest 2021” do të zhvillohet këtë vit në Rotterdam të Holandës në datat 18,20 dhe 22 maj ku në garë janë gjithsej 39 shtete.

Shqipëria është renditur e 11-ta në listën e shteteve që garojnë në natën e dytë të “Eurovision”. Vendi ynë do të përfaqësohet nga këngëtarja Anxhel Peristeri me këngën “Karma”, e cila do të performojë në natën e dytë të në gjysmëfinale më 20 maj.

Po në këtë natë do të performojë edhe Zvicra ku do të përfaqësohet nga këngëtari me origjinë nga Kosova Gjon Muharremaj.

Më shumë
spot_img
spot_img