Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Shqipëria kalon 20,000 të infektuar me COVID, 493 viktima në 8 muaj pandemi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

850d7766090ac20cb217fcc8ec903560

Numri i infektimeve për përgjithshme nga koronavirusi në vendin tonë ka kaluar 20 mijë.

Tetë muaj nga pandemia, Shqipëria sot numëron 20,040 raste në total dhe 493 viktima.

Sakaq, 10,893 persona janë shëruar, ndërsa 8,654 raste mbeten aktive, prej të cilave 20 janë kritike.

Ditën e djeshme u shënua edhe rekordi i rasteve më të larta në një ditë të vetme, 311 të tilla.

Vala e dytë e pandemisë së koronavirusit po godet shumë shtete të Europës, si Gjermania, Franca, Spanja, Italia dhe Britania, të gjitha me mbi 20 mijë raste të reja në ditë, për 3 ditët e fundit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img