Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Shqipëria fiton 3 pikët me Serbinë, gjykata në Lozanë sapo dha vendimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

873aac3903fdcda429cb48e45b8ec7a7

Shqipëria fiton tre pikët me Serbinë. Gjykata e Lozanës sapo ka vendosur të japë 3 pikët për Shqipërine, pas problemeve që ndodhën ne ndeshjen e tetorit. Ndërkohë qe UEFA i kishte dhënë të drejtë Serbisë. Kjo është fitore e madhe për ekipin kombëtar të Futbollit dhe vetë Shqipërinë. 

Ndeshja tetorin e kaluar kaloi në dhunë, ndërkohë që Serbia të vetmin argument që ka dhënë ka pasur atë të një droni me një flamur që fluturoi mbi stadium. E ndërkaq, mbi futbollistët shqiptarë u ushtrua dhunë.

Gjatë dhënies së dëshmive në Gjykatë, trajneri De Biasi dhe kapiteni Lorik Cana kanë qenë të qartë madje shpeshherë sfidantë dhe ironikë edhe ndaj pretendimeve serbe.

Megjithatë, edhe pse ky vendim është shtyrë disa herë, analistët sportivë në vend mendojnë po ashtu se mund të shtyhet. Edhe komentatori Dritan Shakohoxha e përmend një fakt të tillë në rrjetet sociale.

Gjykata me pesë anëtarë dha vendimin, duke i kthyer tre pikët e kërkuara Shqipërisë. Ndeshja e kthimit do të luhet këtë vit në Shqipëri, në stadiumin Loro Boriçi në Shkodër. 

Më shumë

spot_img
spot_img