Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Shqipëria e para në rajon për vaksinimin, Rama: Nuk ka nder më të madh për mua

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shqipëria rënditet e para në rajon sa i përket vaksinimit anti-Covid.

Sipas shifrave që publikon kryeministrin Edi Rama, vendi ynë numëron 0.39 doza për 100 banorë, kundrejt 0.37 të Kroacisë dhe 0.34 të Serbisë.

Lidhur me këtë, kreu i qeverisë shprehet krenar që po e udhëheq këtë luftë me qëllim nxjerrjen së shpejti të Shqipërisë nga tuneli i pandemisë.

“Nuk ka nder më të madh për mua se udhëheqja e kësaj lufte për ju e me ju dhe nxjerrja së afërmi e Shqipërisë përtej tunelit të pandemisë, më shpejt se shumë të tjerë në Europën ku jetojmë”, shkruan Rama.

f32d0e54 0bf8 4d5c 9c0a 5f1248ae626b
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img