Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
72 %
4.6kmh
75 %
Hën
14 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Shqipëria e pafuqishme ndaj Polonisë, kuqezinjtë pësojnë 4 gola dhe parakalohen në renditje nga polakët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar me rezultatin 4-1 ndeshja mes Polonisë dhe Shqipërisë, me kuqezinjtë që turpërohen në ndeshjen e luajtur në “PGE Narodoëy”.

Një ndeshje e mirë nga kuqezinjtë, por që mbrojtja nuk ishte në nivelin e duhur duke bërë disa gabime që kushtuan shumë dhe bën që polakët të shënonin 4 herë. Në fillim ishte Leëandoëski që shënoi golin e parë të sfidës pas një përgjumje të mbrojtjes sonë. Cikalleshi riktheu shpresat për Shqipërinë duke barazuar ndeshjen, ndërsa kuqezinjtë kishin shumë shanse të tjera për shënuar gol.

Në momentin më të mirë të Shqipërisë është Polonia që gjen golin e dytë me Buksa. Në fraksionin e dytë është sërish Polonia që shënon sërish pas një gafe të Kumbullës. Leëandoëski rrëmben topin dhe pason për Krychoëiak që me portën bosh nuk gabon. Në fundin e takimi është Linety që shënon edhe golin e 4-të dhe vulos përfundimisht ndeshjen në 4-1. Me këtë fitore, Polonia shkon në vendin e 2 me 7 pikë, ndërsa Shqipëria në vendin e 4-të me 6 pikë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img