Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Shqipëria do të “ngrijë”, termometri do të shënojë -23 gradë Celsius në këto zona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendi ynë do të përfshihet nga temperatura ekstremisht të ulta duke filluar nga dita e nesërme.

I gjithë rajoni pritet të “ngrijë” për shkak të rrymave ajrore të ftohta që vijnë nga veriu i kontintetit, ndërsa në Shqipëri pritet të shënohet edhe temperatura më e ultë e këtij viti, -23 gradë Celsius.

Stacionet meteorologjike ndërkombëtare raportojnë se zona më e ftohtë gjatë këtyre ditëve do të jetë ajo mes Librazhdit dhe Bulqizës, ku në fshatrat Klenjë, Qarrishtë dhe Okshin pritet që termometri të zbresë deri në -23 gradë Celsius.

Edhe në zonat bregdetare do të kemi një ulje të ndjeshme të temperaturave ku në qytetin e Vlorës termometri do të shënojë nën zero, ndërsa në Durrës do të jetë vetëm 1 gradë Celsius.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img