Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

“Shqipëria do të bëhet’… Dy ish- Presidentë dhe një ish-prokuror drekojnë bashkë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy ish-Presidentët Alfred Moisiu dhe Bamir Topi kanë drekuar së bashku.

albsig

Bashkëshoqëruesi i tyre është edhe ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, aktualisht kryeinspektor i inspektoriateve shteterore.

Moisiu, Topi dhe Hajdari kanë zgjedhur ‘Mullixhiun’ e Bledar Kolës, për të shijuar një drekë të mirë në periferi të Tiranës.

Domethënës është edhe fakti që kanë zgjedhur të pozojnë pikërisht përpara një tabele shpresëdhënëse ku shkruhet “Shqipëria do të bëhet”.

Edhe pse një drekë informale mes miqsh, me gjasë, ish Presidentët kanë diskutuar edhe aktualitetin politik, shoqëruar me daljen e opozitës nga sistemi dhe protesta të vazhdueshme.

‘Mendoj se presidenti aktual Ilir Meta duhet të ndërhyjë. Kështu nuk mund të ecet përpara. Sesi e bën ndërhyrjen dhe tenton ta zgjidhë ngërçin politik, këtë e di presidenti Meta. Klasa politike duhet të ndërgjegjësohet’, ka deklaruar Moisiu disa ditë më parë në media lidhur me ngërçin politik.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img