Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shqipëria apo partia?! Blushi vë në provë kolegët, ja kë zgjedhin Majko, Balla dhe Bushati

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

07c8409f40b2e7854073bc70a441eac0

Shqipëria apo partia? ‘’Nëse më duhet të zgjedh mes PS-së dhe Shqipërisë, unë zgjedh të dytën’’, ka deklaruar sot deputeti Ben Blushi në Asamblenë e partisë që po zhvillohet me debate të forta dhe të ashpra. Newsbomb.al zbardhi fjalën e plotë të Blushit në mbledhje, pasi nuk u lejua transmetimi “live” për publikun, përveç në kohën kur foli kryetari Edi Rama.

Një deklarata ngacmuese ka qenë kjo e Blushit për kolegët e tij në parti, të cilët kur kanë marrë fjalën kanë komentuar këtë zgjedhje. Por kë do zgjidhnin në një rast të tillë deputetët Pandeli Majko, Taulant Balla dhe Ditmir Bushati?

“Mes Shqipërisë dhe Partisë Socialiste, zgjedh partinë”-, ka deklaruar Taulant Balla.

“S’jam dakord që Shqipëria ka më shumë rëndësi se PS-ja”, është ajo çka ka deklaruar ish-kryeministri Pandeli Majko.

Ndërkohë, ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka preferuar të jetë më diplomat sa i përket kësaj çështjeje: “Nuk shoh ndonjë ndryshim mes Shqipërisë dhe Partisë Socialiste”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img