Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shqipëria anëtare e Këshillit të Sigurisë, vjen reagimi i parë nga opozita: Aspektet negative si presidencë e OSBE të mbeten në të shkuarën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Shqipëria u zgjodh anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Pas shumë urimeve nga ndërkombëtarët, ka ardhur edhe reagimi i parë nga opozita.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, thotë se kjo është një përgjegjësi shumë e madhe, teksa përgëzon diplomatët e angazhuar në këtë process.

Sipas Pollos, aspektet negative si presidenvë e OSBE-së duhet të mbeten në të shkuarën.

“Shqipëria është nga sot anëtare e përkohshme e Këshilit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Kjo është një përgjegjësi e madhe dhe uroj t’a ushtrojmë me përgjegjësi e përkushtim. Përgëzime diplomatëve të angazhuar në proces.

Uroj që aspektet negative si presidencë e OSBE të mbeten në të shkuarën”, shkruan Genc Pollo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img