Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Shqipëri-Francë ‘bllokon’ Rinasin, radhë e gjatë automjetesh

Lajme të ngjashëm

Atmosfera e zjarrtë e sfidës Shqipëri-Francë ka sjellë probleme dhe në rrethrrotullimin e Rinasit.

Si pasojë e fluksit të madh të automjeteve me tifozët kuqezi, të dy krahët e rrugës (Kashar-Rinas dhe Fushë Krujë-Rinas) janë bllokuar. Ndërkohë, në hyrje të Rinasit nuk ndodhet asnjë patrullë e Policisë Rrugore për të menaxhuar situatën.

Supersfida me Francën dhe hapja e stadiumit të ri ”Air Albania” pritet të sjellë një numër tepër të madh tifozësh dhe mbështetësist të Shqipërisë.  

Më shumë