Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shqetësimi i SHBA për kandidimin e Tom Doshit, gazetari ironi me Yuri Kim: Pyet Bashën se Rama s’di ku do jetë vetë, jo më të dijë ku do jetë Toma

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2c5a613d3034dabd815221128b5567f7

Kandidimi i Tom Doshit në zgjedhjet e 25 prillit, një prej politikanëve që është shpallur ‘non grata’ nga SHBA, është shqetësimi i ambasadores Kim dhe është bërë temë diskutimi e rëndësishme në sferën poltike.

Sot Yuri Kim tha se Rama i kishte premtuar se Doshi nuk do të ishte pjesë e asnjë qeveria, pa asnjë post të rëndësishëm.

Ndërkohë gazetari Dritan Kaba ka ironizuar diplomaten amerikane, duke lënë të nënkuptohet se zgjedhjet e ardhshme do jetë Basha triumfues, dhe jo Rama, ndaj të mos shqetësohet për postin që mund të marrë Tom Doshi.

“Qe Toma do jete apo jo minister duhet me pyet Lul Bashen e dashuri Yuri, jo Ramen! Rama nuk e di ku do jete per vete, jo me te dije ku do jete Toma!”, shkruan ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img