Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Shpresë në Kosovë, asnjë viktimë nga Covid dhe 33 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

spot_img

Lajme të ngjashëm

71a54050f258a80214edd4af915109d8

Asnjë viktimë nga Covid nuk raportohet gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se gjatë ditë së fundit janë testuar 711 persona prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 33 prej tyre.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 14 raste, komuna Gjilan 3 raste, komuna Mitrovicë 3 raste, komuna Viti 3 raste dhe me nga një rast komunat Ferzaj, Fushë Kosovë, Gjakovë, Hani Elezit, Kamenicë, Klinë, Pejë, Skenderaj, Suharekë dhe Vushtrri.

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë 638 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 15.971.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img