Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Shprehja e sikletshme e Ramës për fermerët, Basha ia kujton në sy: E dini vetë ju ku e fusni…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD, Lulzim Basha ka replikuar sërish me kryeministrin Edi Rama, duke i kujtuar vizitën e fundit që pati me fermerët e Divjakës, një javë para vizitës së tij.

Basha i ka përmendur shprehjen e sikletshme që sipas Rama u ka thënë fermerëve, kur këta të fundit i ishin ankuar se prodhimet bujqësore po i mbeten stok për mungesë tregu.

“Një javë para meje Rama ishte në Divjakë në një takim me fermerët, ku këta të fundit u kishin qarë hallin se prodhimet e tyre nuk shiten. U ka thënë “e dini vetë ju ku e fusni prasin e karrotën”, turp e faqe e zezë, turp për një pijanec, e jo më për një njeri që quan veten kryeministri.

Ku e kanë të përbashktën këto familje me qëndrimin e Ramës kundër SHBA në rezolutën e Jeruzalemti? Mijëra familjeve iu hoqë ndihma ekonomike. Te papërgjegjshmëria klinike e Ramës dhe se Shqipria prej 5 vitesh ska kryeministër sovran, por shantazhohet lehtësisht, vendimet që merren në funksonon të dosjeve që i duhen para syve, ku figuron Tahiri, i takuar me mafiozët me Itali dhe Greqi”, u shpreh Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img