Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

‘Shpëtuan’ Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm, SPAK ndryshon mendje, zgjat hetimet për 3 gjyqtarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

SPAK ka vendosur ti zgjasë hetimet për 3 gjyqtarët që shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm pas javë pasi i kërkoi Gjykatës së Posaçme të miratonte vendimin për pushimin e çështjes për gjyqtarët Skënder Damini, Petrit Aliaj dhe Aleks Nikolli.

albsig

Gjykata e ktheu dosjen në prokurori dhe e urdhëroi prokurorinë të kryente ekspertimin e telefonit të njërit prej gjyqtarëve si dhe të vazhdonte hetimet pasi ato u konsideruan të paplota.

Në përfundim të afatit të gjykatës tashmë SPAK ka kërkuar që të shtyhen edhe me 3 muaj hetimet, pasi koha nuk ka qenë e mjaftueshme, raporton gazetarja Klodiana Lala.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img