Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Shpëtoi 12 fëmijët në shpellë, zhytësi padit për shpifje miliarderin e njohur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zhytës britanik i cili ka shpëtuar fëmijët e bllokuar në një shpellë në Tajlandë në muajin korrik është duke paditur miliarderin e teknologjisë Elon Musk për shpifje pas pretendimeve të tij të përsëritura se ai është një abuzues i fëmijëve.

Vernon Unsworth ndihmoi në shpëtimin e 12 adoleshentëve tajlandezë nga shpella e përmbytur, ndërsa është akuzuar nga Musk si një përdhunues fëmijësh pa pasur prova.

Nëpërmjet padisë ai i kërkon miliarderit 75 mijë dollarë kompensim dhe një urdhëresë kundër Musk për të ndaluar akuzat e mëtejshme.

Zhytësi ka thënë se Musk përdorte llogarinë e tij të Tëitter dhe postën elektronike për të “botuar akuza të rreme dhe shpifëse” kundër britanikëve.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img