Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shpërthimi në Pogradec, zbardhen DETAJE të reja: Nipi i 53-vjeçarit në 2014 ka vrarë një person, djemtë konflikt me njerëz ‘problematik’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b8b27e79c65c774b1e1691ae47f4001e

Familja e Petrit Çekiçit në Pogradec është zgjuar mëngjesin e kësaj të shtune nga një eksploziv që ishte vendosur në oborrin e tyre.

Në lidhje me ngjarjen janë zbardhur detaje të reja ku bëhet me dije se dy djemtë e 53-vjeçarit Petrirt Çekiçi, kanë pasur konflikte me persona të tjerë me precedentë penalë.

Pikërisht kjo është edhe pista ku po heton policia.

Sakaq, mësohet se nipi i 53-vjeçarit ka vrarë në 2014 një person, fillimisht u dyshua se u vra nga Petrit Çekiçi, por pas hetimeve doli se nuk ishte ai autori.

“Më datë 13.02.2021, rreth orës 03:30, në fshatin Starovë, Pogradec, në oborrin e banesës së shtetasit P. Ç., 53 vjeç, ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, e cila nuk ka shkaktuar dëme në njerëz apo dëme materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku po vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit,” njoftoi policia në lidhje me ngjarjen.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img