Shpërthimi në Ankara, Thaçi e Bushati shprehin ngushëllimet

Publikuar tek: politike, më 21:12 13-03-2016 Shpërthimi në Ankara, Thaçi e Bushati shprehin ngushëllimet

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur ditën e sotme kryeqytetin e Turqisë duke shkaktuar vdekjen e të paktën 27 personave dhe plagosjen e 75 të tjerëve. Shpërthimi besohet se është një akt terrorist i realizuar me një makinë bombë.

Lidhur me ngjarjen e rëndë, ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, ka shptehur ngushëllimet për familjet e viktimave. Një gjë të tillë e ka bërë edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

 

 

Ndërsa ministria e Mbrojtjes ka konfirmuar pak më parë se nuk është prekur asnjë prej 71 studentëve shqiptarë në Turqi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010595083236694
array(1) { ["section"]=> string(64) "shperthimi-ne-ankara-thaci-e-bushati-shprehin-ngushellimet-34994" }