Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Shpërthimi i minës i mori jetën në Letoni, Meta vizitë në familjen e nëntetares Hasanaj

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka vizituar pasditen e sotme familjen e nëntetares së Forcave të Armatosura Zarife Hasanaj.

Hasanaj humbi jetën ditën e djeshme në Letoni, teksa bashkë me dy kolegë të FA po punonin për pastrimin e një zone me municione të paplasura në Letoni.

Presidenti Ilir Meta ka shprehur mirënjohjen e thellë për sakrificën sublime të nëntetares Hasanaj, ndërsa është solidarizuar me familjarët e saj në këto momente të rënda.

Nga shpërthimi i minës kanë mbetur të plagosur dhe komandanti i kontigjentit, Major Klodian Nikolla Tanushi dhe Rreshter Julian Xhevat Kapaj.

Më shumë