Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Shpërthimi i infektimeve me Covid-19, Manastirliu paralajmëron ndëshkime: Zero tolerancë për shkelësit

spot_img

Lajme të ngjashëm

6fb37a039aff9c9fafde518ea1bc011b

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu paralajmëron masa të ashpra ndaj shkelësve të rregullave të distancimit social të vendosura për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Gjatë takimit me inspektorët e task-forcës anti-Covid-19, Manastirliu tha se çdo shkelje do të konsiderohet si rrezik për shëndetin e qytetarëve dhe nuk do të ketë asnjë tolerim ndaj shkelësve.

“Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor – Ministrja Ogerta Manastirliu, gjatë takimit me inspektorët e task – forcës, anti-Covid19.

Zero tolerancë për subjektet që shkelin protokollet e sigurisë për mbrojtjen nga Covid19. Çdo shkelje duhet të konsiderohet si rrezik për shëndetin e qytetarëve!

Fati i kësaj lufte varet nga sjellja e secilit prej nesh,” skruan Manastirliu në rrjetet sociale. 

Më shumë

spot_img