Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shpërthimi i fuqishëm në restorant la 42 të plagosur, mjeku në Kosovë flet për gjendjen e të lënduarve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3764feebb399f75cc6aae27d81504c43

Numri i të plagosurve nga shpërthimi i fuqishëm i një restoranti në Kosovë ka shkuar në 42 persona.

Sipas informacioneve për mediat kosovare, 14 prej tyre kanë marrë djegie të shkallës së dytë.

Mjeku Agron Çitaku ka thënë se pacientët janë jashtë rrezikut për jetën, por gjendja e tyre është mesatarisht e rëndë.

“14 pacientë kemi pranuar deri më tani. Gjendja mund të themi se është mesatarisht e rëndë. Më i riu ishte i vitit 2002, ndërsa mosha 49 vjeçare është më e larta. Nuk ka rrezik për jetën por gjendja është mesatarisht e rëndë. Kryesisht lëndime kanë marrë në pjesën e sipërme të trupit dhe në fytyrë”, tha mjeku Agron Çitaku.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img