Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shpërthimi i fortë në hotelin në Sarandë ishte tritol, sapo roja ndezi dritën, plasi… (DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3f858be22a1fb115433c4f2f15d6e44d

Një shpërthim i fuqishëm tronditi Sarandën mbrëmjen e sotme.

Nga raportimet e para u tha se ishte një bombul gazi, por së fundmi newsbomb.al mëson se ka ndodhur një shpërthim tritoli në një hotel në ndërtim pranë Portit në Sarandë, në pronësi të drejtorit të Sigurimeve Shoqërore, Mariel Murati.

Nga shpërthimi nuk ka pasur të lënduar, por vetëm dëme materiale në ndërtesë dhë në pallatin ngjitur. Nga këqyrja paraprake e vendit të ngjarjes mësohet se tritoli ishte vendosur në tarracën e hotelit, e cila ishte ndërtuar dy orë para ngjarjes.

Dyshohet se eksplozivi ishte lidhur me rrymën elektrike dhe sapo ka ndezur dritën roja ka shpërthyer.

Mariel Murati më herët ka qenë drejtor i ALUIZNI-t në Sarandë. Nuk dihet ende nëse ngjarja ka lidhje me detyrën, apo konflikte të tjera të mundshme që mund të ketë pasur pronari i hotelit.

marieli.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img