Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shpërthimi i deputetit: S’na duhet një spital i Erdoganit, kur po humbasim 3 të tjerë nga keqqeverisja. S’na lidh gjë me Turqinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f63677745ac766ec0c9190d4c89a452b

Deputeti Erion Piciri shpërthen në parlament duke komentuar marrëdhëniet e Shqipërisë me Turqinë.

Ai akuzoi qeverisjen e kryeministrit Edi Rama se po e drejton Shqipërinë në kahun e gabuar të historisë. “S’na duhet një spital ndërkohë që humbasim tre të tjerë nga keqqeverisja”, tha ndër të tjera ai.

“Luajtja për axhenda turkomane apo me Lindjen e Mesme është shkatërrim i kombit tonë. Ajo që po bëni sot është një dëm i madh për Shqipërinë që do të ketë dëm të madh për imazhin dhe interesat. Ne duhet të tregohemi Europianë. Nuk na duhet një spital në Fier ndërkohë që humbasim tre të tjerë nga keqqeverisja.

Turku nuk ka lidhje me rrugëtimin tonë. Ndaj kujdes me rrugëtimin që po merrni. Ne nuk jemi as islamizëm as kristiano-orientalizëm. Mos bëni gara me Erdoganin dhe të tjerë. Respekti për ta është një tjetër botë. Europa për ta është një tjetër koncept. Nuk mund të kapim një tren që nuk e kapëm dot në historinë tonë”, u shpreh deputeti Piciri.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img