Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Shpërthimet e fuqishme në ish-Metalurgjikun e Elbasanit, fati shpëtoi punonjësit, ishin larguar nga vendi i punës për të pirë cigare

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5af02c906b9cdaefc319879bcfec1e1e

Dy shpërthime të fuqishme u ndjenë mbrëmjen e sotme në ish-Kombinatin Metalurgjik në Elbasan.

Shpërthimet ndodhën në zonën ku janë furrat e shkrirjes, ndërsa zhurma ushte aq e madhe sa u dëgjua në të gjithë zonën, duke përhapur panik te banorët.

Fatmirësisht nuk ka patur asnjë të lënduar, edhe pse punonjësit ishin në orar pune. Ka qenë fati ai që i ka shpëtuar punonjësit, të cilët në atë moment kishin dalë për të pirë cigare, raporton newsbomb.

Ndërkohë polciia dhe grupi hetimor ndodhen ende në vendngjarje dhe po punojnë për të zbuluar shkaqet e plota që çuan në këtë shpërthim të fuqishëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img