Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

Shpërthime të fuqishme në Kabul, humbin jetën 24 persona

Lajme të ngjashëm

Të paktën 24 persona kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimeve në kryeqytetin afgan Kabul.

Sipas BBC vetm sot në Kabul janë kryer 2 shpërthime, ndërkohë njofton se numri i të plagosurve të shpërthimit që ndodhi vetëm pak ditë më parë ka shuar në 91. Në shënjesër të këtyre sulmeve nuk janë rezervuar as institucionet shtetërore.

Kryeqyteti afgan ka qenë në qendër të sulmeve dhe numri i viktimave bëhet gjithnjë e më i madh.

Më shumë