Hapësire reklamuese

Bota

Shpërthime në urën e Krimesë, humbin jetën dy persona

Shkruar nga Newsbomb
Shpërthime në urën e Krimesë, humbin jetën dy persona

Një shpërthim është shënuar në urën e Krimesë, ku rraportohet se kanë humbur jetën dy persona.

Incidenti nuk është quajtur sulm, por raportet e pakonfirmuara thanë se shpërthime u dëgjuan herët të hënën.

Sipas kryetarit të Belgorod, Vyacheslav Gladkov, të vdekurit janë një baba dhe një nënë, të cilët ndodheshinnn në makinë me vajzën e tyre.

“Sot filloi me informacionin për një situatë emergjente në urën e Krimesë. Të gjithë e pamë videon e makinës së shkatërruar me targa Belgorod. Vajza ka mbetur e plagosur lehtë. Gjëja më e keqe është se i janë vrarë prindërit, babai dhe nëna e tij”, tha guvernatori rus.

Më herët të hënën në mëngjes, pezullimi i trafikut në urën e Krimesë të ndërtuar nga Rusia, e cila lidh gadishullin me rajonin rus të Krasnodarit, për shkak të një situate "emergjente", njoftoi herët në mëngjesin e së hënës, përmes Telegramit, të instaluar nga rusët e saj herët. guvernatori Sergei Aksyonov.

Sipas Aksyonov, problemi në urën e Krimesë ndodhet në shtyllën 145 pa dhënë asnjë sqarim të mëtejshëm për situatën "emergjente".

Kujtohet se më 8 tetor 2022 ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm në urën e Krimesë, duke shkaktuar një shembje të pjesshme të një pjese të saj, ku Rusia fajëson Ukrainën për goditjen.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese