Hapësire reklamuese

Bota

A është ky një shpërthim nuklear në Ukraine? (Video)

Shkruar nga Newsbomb

Një shpërthim i madh tronditi Donteskun në Ukrainë ditën e djeshme dhe arriti të filmohet nga disa banorë të cilët pretendonjë se ishte një shpërthim i vogël nuklear.

Video u përhap me shpejtësi në ‘YouTube” dhe në rrjete të shumta sociale, me komentin se shpërthimi erdhi si pasojë e një predhe të vogël nukleare. Në video duket qyteti i Donteskut gjatë natës tek sa një shpërthim i ngjashëm me kërpudhën atomike, skuq qiellin përreth.

Por sipas zëdhënësit të Operacionit Anti-Terror Ukrainas, Andrey Lysenko, nuk ishte një shpërthim i vogël atomik por shpërthimi i një fabrike me lëndë kimike që ndodhi si pasojë e një aksidenti njerëzor.

 

Video:

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese