Shpërthim në tunelin bërthamor, Korea në prag të katastrofës, 200 të vdekur dhe qindra njerëz të zhdukur

Publikuar tek: bota, më 14:17 31-10-2017 Shpërthim në tunelin bërthamor, Korea në prag të katastrofës, 200 të vdekur dhe qindra njerëz të zhdukur

Një shpërthim gjigand në një tunel bërthamor në veri të Koresë së Veriut i ka marrë jetën më shumë se 200 punëtorëve.

"Usa Today" bën me dije se shpërthimi mund të ketë ardhur nga një test bëthamor gjë që ka sjellë më pas edhe shembjen e tunelit.

Mediat aziatike thonë se rreth 100 vetë aktualisht janë të bllokuar në një tunel i cili shtrihet në jug të malit Mantapsan, 50 milje nga kufiri i Koresë së Veriut me Kinën.

Më herët sekretari amerikan i Mbrojtjes Jim Mattis kishte paralajmëruar të shtunën se kërcënimi i sulmit të raketave bërthamore nga Korea e Veriut po përshpejton duke rritur rrezikun edhe për vetë koreano veriorët.

Screenshot_8.jpg

Screenshot_6.jpg

Screenshot_5_copy.jpg

Screenshot_4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikohet FOTOJA, kush është shqiptari që masakroi me çekiç gruan se e pa në disko
Donald Trump e thotë për herë të parë: Nuk ka bashkëpunim me Rusinë »
Article Logic
Execution time: 0.011471033096313
array(1) { ["section"]=> string(108) "shperthim-ne-tunelin-berthamor-korea-ne-prag-te-katastrofes-200-te-vdekur-dhe-qindra-njerez-te-zhdukur-97835" }