Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Shpërthim në një minierë në Bulqizë, plagoset rëndë minatori 36-vjeçar, niset me helikopter drejt Tiranës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shpërthim është shënuar ditën e sotme në një minierë në Bulqizë, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një minator 36-vjeç.

Bëhet me dije se minatori ka marrë plagë të rënda dhe është nisur me helikopter për në Tiranë, për mjekim më të specializuar.

Bulqizë/ informacion paraprak

Me datë 24.05.2021, rreth orës 12.00, në një subjekt minerar në Bulqizë,  dyshohet se gjatë punës është aksidentuar shtetasi V. D., i cili është transportuar drejt Tiranës për ndihmë mjekësore më të specializuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vijon hetimi për zbardhjen e plotë shkaqeve ngjarjes.

Më shumë

spot_img
spot_img