Shpërthim në metronë e Londrës, raportohet për të plagosur

Publikuar tek: bota, më 09:08 15-09-2017 Shpërthim në metronë e Londrës, raportohet për të plagosur

Shpërthim në një tren nëntokësor të linjës Parsons Green, në jug-perëndim të Londrës.

Zyrtarët dhe ambulancat janë në vendin ngjarjes pas raportimeve  për një  shpërthim e për të plagosur të cilët kanë pësuar djegie në fytyrë. Dyshohet se shpërthimi ka ardhur nga një armë artizanale. 

Ndërkohë bëhet me dije se kanë dalë fotot e para të të plagosurve me djegje nga shpërthimi.  Ngjarja po hetohet nga komandat e antiterrorit në Londër.

“Jemi duke hetuar ngjarjen”, thonë zyrtarët vendas.

shperrr.jpg

shp.jpg

shp1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Korea e Veriut provokon sërish, lëshon raketë të re nga Pheniani
Tronditëse, i riu vret ish-gruan dhe 7 shokët e përbashkët »
Article Logic
Execution time: 0.010219097137451
array(1) { ["section"]=> string(61) "shperthim-ne-metrone-e-londres-dyshohet-per-te-plagosur-92425" }