Hapësire reklamuese

Aktualitet

Shpërthim me tritol pas mesnate në Krujë, dëmtohen xhamat e bizneseve dhe disa banesave

Shkruar nga Newsbomb
Shpërthim me tritol pas mesnate në Krujë, dëmtohen xhamat e

Një shpërthim me tritol raportohet se ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Krujë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orën 02:25 në aksin Fushë-Krujë- Krujë, në afërsi të lagjes "Zim Zeneli" të këtij qyteti.

Nga shpërthimi i fortë është hapur një grope ne rruge, si dhe janë thyer xhamat e disa banesave dhe bizneseve aty pranë.

Ende nuk dihet motivi dhe objektivi i këtij shpërthimi i cili ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Grupi hetimor ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Krujë/Informacion paraprak:

Më datë 03.08.2023, rreth orës 02:25, në rrugën “Zim Zeneli” (në asfalt) dyshohet se ka shpërthyer një sasi lënde plasëse dhe si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar xhamat e katër bizneseve përreth. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese