Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Shpërthim me tritol në një biznes në Kamëz

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sasi e vogël tritoli ka shpërthyer në orët e para të ditës së sotme në një magazinë me vegla muzikore në Kamëz. Fatmirësisht, nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale.

Nga shpërthimi është dëmtuar pjesërisht qepeni i mbylljes së derës të këtij ambienti dhe grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorit.

“Më datë 01.10.2022, në orën 03:00, në Kamzë, në  derën e një ambienti (magazinë për vegla muzikore) të marrë me qira nga shtetasi B. L., dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse.

Si pasojë është dëmtuar pjesërisht qepeni i mbylljes së derës të këtij ambienti. Vijon puna nga grupi hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorit”, njofton Policia.

Më shumë
spot_img
spot_img