Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shpërthim me lëndë plasëse në oborrin e një banese në Pogradec

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d1d5780835eb4e2f7c16aeb5c17cce99

Një banese në Pogradec i është vënë në oborr një lëndë plasëse gjatë orëve të para të mëngjesit.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:30, në fshatin Starovë në Pogradec.

Mësohet se lënda plasëse është vënë në oborrin e banesës së 53-vjeçarit Petrit Çekiçi. Nuk dihet ende aryeja e këtij akti.

Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka dëme në njerëz apo material.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

“Më datë 13.02.2021, rreth orës 03:30, në fshatin Starovë, Pogradec, në oborrin e banesës së shtetasit P. Ç., 53 vjeç, ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, e cila nuk ka shkaktuar dëme në njerëz apo dëme materiale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img