Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Shpërthim i fuqishëm te ish-metalurgjiku në Elbasan, alarmohen banorët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar sot në mbrëmje në Elbasan.

Ende nuk dihet se çfarë ka ndodhur, por banorët janë alarmuar dhe kanë telefonuar menjëherë policinë.

Shpërthimi është dëgjuar në zonën e ish-kombinatit metalurgjik dhe disa kilometra larg zonës ku ka ndodhur.

Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në një kompani private gjatë përpunimit, ndërsa deri tani nuk ka të lënduar, vetëm dëme materiale.

Më shumë

spot_img
spot_img