Hapësire reklamuese

Bota

Shpërthim i fuqishëm pranë Parlamentit në Ankara, dëgjohen edhe të shtëna armësh (PAMJE)

Shkruar nga Newsbomb
Shpërthim i fuqishëm pranë Parlamentit në Ankara,

Një shpërthim i fortë është dëgjuar mëngjesin e sotëm në Ankara, pranë Parlamentit turk, ku dhe do të niste mbledhja e parë për sesionin e ri parlamentar.

Deri më tani nuk dihen shkaqet e shpërthimit, ndërkohë mediat vendase bëjmë me dije se dyshohet se shpërthimi ka ndodhur brenda një automjeti gri në afërsi të Parlamentit dhe Ministrisë së Brendshme.

https://twitter.com/haskologlu/status/1708379886434361650

Thuhet se pas shpërthimit janë dëgjuar edhe të shtëna armësh, mirëpo lidhur me këtë ngjarje deri më tani nuk ka asnjë njoftim zyrtar.

Në vendin e ngjarjes kanë shkaur disa automjete policie si dhe automabulanca. Priten më tepër detaje në orët në vijim.

https://twitter.com/cnnturk/status/1708380735806078992

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese