Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Shpërthim i fuqishëm nga rrjedhja e gazit në Siçili, shemben 4 ndërtesa: Zjarrfikësit nxjerrin 7 trupa të pajetë, 2 janë të zhdukur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tragjedi ka ndodhur në Siçili, në vendin fqinj, mbrëmjen e të shtunës. Si pasojë e rrjedhjes së gazit ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm në qytetin e Ravanusas, i cili u ka marrë jetën 7 personave dhe 2 të tjerë raportohen të zhdukur.

Punonjësit e shpëtimit në Siçili kanë gjetur katër trupa të tjerë në rrënojat e ndërtesave mëngjesin e kësaj të hëne, shkruajnë mediat vendase.

albsig

Dy persona të tjerë besohet se janë ende nën rrënojat e betonit dhe metalit të shembur, më shumë se një ditë e gjysmë pas shpërthimit. Dy gra të moshuara u shpëtuan disa orë pas shpërthimit, që sipas autoriteteve ka ndodhur nga rrjedhja e gazit sepse ata kanë gjurmuar linjën dhe ajo kishte pësuar defekt. Tre trupa u gjetën të dielën.

Punonjësit e emergjencave kanë nxjerrë trupat e një gruaje shtatzënë, burrit dhe prindërve të tij. Çifti kishte qenë për vizitë te prindërit në momentin kur ka ndodhur ngjarja e rëndë, që u ka marrë dhe jetën.

Katër ndërtesa u shembën dhe shpërthimi u ndje kilometra larg.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img