Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Shpërthim i FUQISHËM në televizionin e Beogradit, humb jetën një person dhe plagosen 2 të tjerë

spot_img

Lajme të ngjashëm

9337948cf761b03aad578120453d1dc3

Mëngjesin e sotëm ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm në mes të Beogradit.

Sipas informacioneve nga mediat serbe, shpërthimi ka ndodhur pranë zyrave të Radio Televizionit të Serbisë.

Si pasojë e shpërthimit ka humbur jetën një person dhe janë plagosur dy të tjerë.

Mendohet se disa punonjës po rregullonin një defekt në sistemin e ajrimit në zyrat e RTS dhe në momentin e ngjarjes do të transportonin bombolat e oksigjenit, të cilat mund të kenë shpërthyer.

Disa ndërtesa dhe makinat e parkuara kanë pësuar dëme të mëdha materiale nga shpërthimi.

Më shumë

spot_img