Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Shpërthim i fuqishëm në SHBA dëgjohet në disa qytete, ja çfarë dyshohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shpërthim i fuqishëm ka alarmuar banorët në disa qytete amerikane mes Utah dhe Idaho-s.

Është ende mister se çfarë e shkaktoi shpërthimin, por sipas disa ekspertëve, munësia më e lartë është ajo e një “bumi sonik” shkaktuar nga një meteor teksa ka hyrë në atmosferë.

Shpërthimi u raportua të shtunën edhe nga guvernatori republikan, Spencer Cox, i cili tha se ishte duke shëtitut në Salt Lake City atë moment.

“Mund të konfirmoj se nuk ka qenë tërmet, gjithashtu nuk ka patur lidhje me instalimet tona ushtarake”, shkroi Cox në Twitter.

Banorë të shumtë të shqetësuar shpërndanë në rrjetet sociale eksperiencën e tyre, për zhurmën e fortë që thanë se zgjati disa sekonda.

Meteori është kapur nga kamera e sigurisë së një rezorti në Utah.

Më shumë
spot_img
spot_img