Hapësire reklamuese

Bota

Shpërthim i fuqishëm në një pikë karburanti, 30 të vdekur e dhjetëra të plagosur në Rusi

Shkruar nga Newsbomb
Shpërthim i fuqishëm në një pikë karburanti, 30 të
Të paktën 30 persona kanë humburr jetën dhe 75 të tjerë kanë mbetur të  plagosur si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në Makhachkala, pranë detit Kaspik, Rusinë jugore. Lajmi u bë i ditur nga Ministria ruse e Emergjencave. Sipas raportimeve të BBC, shpërthimi ndodhi në një pikë karburanti, ku fillimisht zjarri shpërtheu në një servis makinash përballë, ku shumë prej mjeteve u shkrumbuan. Pas shpërthimit e gjithë zona u mbulua nga re të zeza tymi. “Pas shpërthimit na ra gjithçka në kokë. Ne nuk pamë më asgjë”, tha dëshmitari. Në venndgjarje mëbrritën forcat zjarrfikëse dhe ambulancat për të dërguar të plagosurit në spital. Video e marrë nga: twitter.com/nexta_tv  

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese