Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
3.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Shpërthim i fuqishëm në një minierë, bllokohen brenda 75 minatorë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një operacion i madh shpëtimi po zhvillohet në Rusi, ku është shënuar një shpërthim i madh dhe ku dhjetra minatorë kanë mbetur nën tokë.

Nëhet me dije se brenda minierës janë bllokuar 75 minatorë, ku dyshoheet se 30 orej tyre kanë dnërruar jetë.

Një raport thoshte se minatorët i paralajmëruar për incident të mundshëm në minierë, por megjithatë u ishte thënë të punonin.

Disa miniatorë janë nxjerrë nga nëntoka dhe po trajtohen në spital, ndërsa vijojnë kërkimet për të tjerët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img