Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Shpërthim i fuqishëm në Lushnje, i vihet tritol dyqanit të anëtarit të bandës së Aldo Bares (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shpërthim i fuqishëm tritoli ka zgjuar mëngjesin e sotëm banorët e qytetit të Lushnjes.

Mësohet se është shkatërruar me tritol një lokal në pronësi të shtetasit Arjan Aliço. Fatmirësisht, nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar pasi dyqani nuk ishte hapur ende, por vetëm për dëme materiale.

“Sot rreth orës 03:25, në lagjen “Skënder Libohova” Lushnjë, në derën e jashtme të një ambienti që ka shërbyer më parë si dyqan, në pronësi të shtetasit A. A., ka shpërthyer një sasi e vogël e dyshuar lëndë plasëse.

Për pasojë është dëmtuar vetëm dera (qepeni) i këtij ambienti. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Lushnjë po vijon punën për zbardhjen e ngjarjes, identifikimim dhe kapjen e autorëve”, njofton Policia.

Kush është Arjan Aliço

Arjan Aliço është anëtar i bandës së Aldo Bares. 58 vjeçari ka rënë dhe më herët pre e sulmeve me armë. Në vitin 2018 shtëpia e tij është qëlluar me breshëri arme zjarri.

Për fat të mirë, nga sulmi nuk pati persona të lënduar, edhe pse sipas burimeve në shtëpie ndodhej bashkëshortja e Aliços, Alma Aliço bashkë vajzën. Muri i shtëpisë së familjes Aliço u shkatërrua i gjithi nga breshëria e plumbave.

Në vitin 2016 Arjan Aliço u arrestua nga policia pasi bashkë me djalin Xhino Aliço plagosën një të ri për shkak të një sherri për rezultatin e ndeshjes Shqipër-Zvicër.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit