Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Shpërthim i fuqishëm në Angli, re tymi të zeza mbulojnë shtëpitë, një person i zhdukur (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr masiv ka shpërthyer ditën e sotme në Leamington Spa, Angli dhe një person rezulton i zhdukur.

Zjarri ka përfshirë fabrikën kimike Leeson Polyurethanes në Tachbrook Industrial Estate.

Shërbimi zjarrfikës dhe ekipet e shpëtimit janë duke kërkuar personin e zhdukur, ndërsa njerëzve që jetojnë 70 metra larg zjarrit, u është kërkuar të mbajnë dyert dhe dritaret e tyre të mbyllura.

Retë e zeza të tymit mbuluan zonën, ndërsa pamjet u përshkruan si ‘apokaliptike’ dhe ‘si një film katastrofe’.

Banorët pohuan se kishin dëgjuar shpërthime aty pranë. Policia ka konfirmuar se zjarri shpërtheu në uzinën kimike Leeson Polyurethenes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img