Shpërthim i fuqishëm në aeroportin kryesor të Arabisë Saudite

Publikuar tek: bota, më 20:03 04-11-2017 Shpërthim i fuqishëm në aeroportin kryesor të Arabisë Saudite

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në këto momente në aeroportin kryesor të Arabisë Saudite në Riyadi. Mësohet se një raketë balistike është lëshuar nga Jemeni.

Ndërsa mediat vendase bëjnë me dije se raketa ishte "e kufizuar" dhe nuk u shkaktua dëm,  raporton BBC, shkruan newsbomb.al.

Forcat ajrore të Arabisë Saudite deklaruan se ata e kapën raketën në veri-lindje të kryeqytetit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Puigdemot nuk dorëzohet, kjo është thirrja që u bën katalanasve
Ish-këshilltari i fushatës së Trump e pranon hapur: Kam takuar zyrtarë rusë »
Article Logic
Execution time: 0.012220859527588
array(1) { ["section"]=> string(67) "shperthim-i-fuqishem-ne-aeroportin-kryesor-te-arabise-saudite-98366" }