Shpërthim i fuqishëm në aeroport, evakuohen banorët (Foto)

Publikuar tek: bota, më 07:06 01-03-2017 Shpërthim i fuqishëm në aeroport, evakuohen banorët (Foto)

Një shpethim i fuqishëm ka ndodhur një natë më parë në aeroportin e Manchester në Britaninë e Madhe dhe ka shkaktuar panik tek qytetarët pasi si pasojë e shpërthimit flakët u përhapën edhe në tunelin poshtë aeroportit.

Forca të shumta zjarrfikëse kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe normalizuan situatën, ndërsa autoritetet kanë bllokuar hyrjen në të dyja anët e tunelit.

Dëshmitarë të shumtë raportuan për një zhurmë të madhe.

Mbetet e paqartë se çfarë mund ta ketë shkaktuar këtë shpërthim. E gjithë zona u evakuua pasi flakët përfshinë edhe një furgon që ndodhej në tunel.

E gjithë kjo situatë shkaktoi panik tek udhëtarët dhe kaos në trafik.

aeroport.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ledina Çelo bëhet “xheloze” për të shtrenjtin e saj: Më iku që tani! (FOTOT)
Trump mban fjalimin e parë si president në Kongres, ja çfarë tha për emigracionin dhe NATO-n »
Article Logic
Execution time: 0.011675119400024
array(1) { ["section"]=> string(61) "shperthim-i-fuqishem-ne-aeroport-evakuohen-banoret-foto-70315" }