Hapësire reklamuese

Aktualitet

Shpërthim i fuqishëm, Ballshi dhe fshatrat zhyten në terr

Shkruar nga Newsbomb
Shpërthim i fuqishëm, Ballshi dhe fshatrat zhyten në terr

Tre kabina elektrike kanë shpërthyer mbrëmjen e sotme në Ballsh. Si pasojë e këtij shpërthimi kanë mbetur pa energji elektrikë qyteti i Ballshit si dhe disa fshatra përreth.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se shpërthimet kanë ndodhur në kabinat elektrike në zonën e Tecit pranë uzinës së Ballshit.

Ndërkohë, menjëherë pas shpërthimit 4 ekipe të OSHEE-së kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për riparimin e defektit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese