Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Shpërthen vatër e madhe infeksioni në Spitalin e Elbasanit, 4 infermierë të tjerë dhe 1 pediatër rezultojnë pozitiv me koronavirus

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7ff240f53c8d23e605d5aa6e0c3720f2

Spitali i Elbasanit nuk gjen qetësi. Pas lajmit të djeshëm që 4 infermiere të maternitetit rezultuan pozitive me koronavirus, sot bëhet me dije se kanë rezultuar pozitivë dhe 4 infermierë të tjerë, së bashku me një mjek pediatër.

Pavioni i Gjinekologjisë u mbyll dje pas lajmit se ishin të infektuara 4 infermiere. Pas mbylljes, pacientët dhe personeli i këtij pavioni u transferuar në një tjetër ambient të qendrës spitalore, por sot pesë të tjerë kanë rezultuar të infektuar.

Gjatë orëve të fundit kanë humbur jetën 2 pacientë tek Infektivi, duke e çcuar në 83 numrin total të jetëve të humbura. Po kështu janë konfirmuar 68 raste të reja. Harta është zgjeruar në 13 qytete.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img